Zabezpečenie domu

Zabezpečenie domu IP kamerou

Na zabezpečenie domu proti krádeži môžete použiť IP kamery, ktoré vám umožnia sledovať dianie na mieste v priamom prenose na počítači alebo mobile či tablete. Záznamy sa potom ukladajú na vzdialené úložiská. Môžete ich použiť vnútri aj vonku.

Aké funkcie IP kamery ponúkajú?

Vybrať si môžete IP kamery s najrôznejšími vlastnosťami a funkciami.

  • kamery majú rôzne rozlíšenie a teda rozdielnu kvalitu obrazu.
  • niektoré ponúkajú možnosť prisvietenia, vďaka ktorému majú lepšiu kvalitu nočného videnia.
  • ďalšie majú možnosť otáčania kamery či priblíženia.
  • nesmieme zabudnúť ani na kamery, ktoré snímajú zvuk a vedia detegovať pohyb.

Kamerové zabezpečenie domu

Zabezpečenie domu vám môžu ponúknuť aj kamerové systémy. Vybrať si môžete z rôznych typov kamier s rôznymi parametrami, ktoré môžu byť v súprave s rekordérom. Ten má internú pamäť, ktorú je možné pri niektorých typoch zväčšiť diskom. Kamerové zabezpečenie domu podporuje rôzne operačné systémy, pripojiť sa dá k Wi-Fi aj Ethernet-u.

Kamier môže byť vo výhodnej súprave hneď niekoľko. Pokryjete tak potrebný priestor.

Aký alarm do domu alebo bytu?

Alarmy zaistia účinné zabezpečenie rodinného domu a záhrady vo všetkých ohľadoch. Dokážu chrániť vás majetok pred vlámaním alebo zistiť únik nebezpečných plynov. Zaobstarať si môžete drôtový alarm aj bezdrôtový GSM alarm s kamerou a pre pohodlné použitie ich napojiť na váš smartfón.

Alarmy rozpoznávajúce vibrácie ochránia pred zlodejmi aj nehodami – keď napríklad niekto spadne do bazéna, upozornia vás.

Zabezpečenie domu detektormi

Detektory môžete použiť na dokonalé zabezpečenie domu aj bytu. Detektory pohybu ochránia pred nepozvanými návštevníkmi alebo vám rozsvietia, keď sa vraciate domov.

  • Detektory ohlásia unikajúci plyn, vznik požiaru aj dym.
  • Domáci majstri pomocou detektora kovov nájdu drôty alebo rúrky schované v stene.
  • Ďalšie typy zistia únik vody, či už ide o domáce spotrebiče alebo kontrolu okien.

Alarm na dvere a domové zvončeky

Domové zvončeky môžu pomôcť zabezpečeniu dverí bytu. Okrem klasickej funkcie ohlásenia návštevy dokážu inteligentné zvončeky ukázať pomocou zabudovanej kamery, kto predo dvermi stojí, umožňujú videohovor, a to aj cez mobilný telefón s rôznymi operačnými systémami. Môžu komunikovať cez Wi-Fi, Bluetooth aj GSM.

Zabezpečenie domu v súprave

Inteligentné zabezpečovacie systémy do domu v súprave sú vhodnou voľbou pre tých, ktorí s týmito systémami ešte len začínajú. Sú finančne dostupné, a zároveň ide aj o jednoduché zabezpečenie domu. V každej konkrétnej súprave potom nájdete všetko potrebné a nemusíte nič dokupovať. Zabezpečovací systém domu pospájaný svojpomocne bude hračka.

Zabezpečovacie systémy do domu vám umožnia strážiť nielen bezpečnosť, ale aj regulovať vykurovanie, ovládať elektroinštalácie, osvetlenie aj napríklad žalúzie.

Domáce telefóny a elektronické zabezpečenie domu

Pohodlné elektronické zabezpečenie domu poskytnú domáce telefóny a domové vrátniky, ktoré môžu mať ako súčasť aj zvonček a kameru. A môžu mať aj mnoho ďalších funkcií. Môžete s nimi ovládať zámky a pojazdné brány a samozrejme ich pripojiť k internetu a prepojiť ich s inteligentnými zariadeniami.

Smart alebo inteligentné zabezpečenie domu

Mnoho z už spomínaných prvkov patrí do kategórie inteligentné zabezpečenie domu. Ide o všetky zariadenia, ktoré môžete ovládať pomocou smartfónu. Bezdrôtové zabezpečenie domu funguje cez Bluetooth, GSM, Wi-Fi či ďalšie komunikačné protokoly. Budete mať vďaka nim dokonalý prehľad o všetkom, čo sa v objekte deje a môžete ovládať niektoré funkcie podľa typu zariadenia.

Príslušenstvo na zabezpečenie domu

Môžete si dokúpiť aj najrôznejšie príslušenstvo k zabezpečovacím prístrojom. Zabezpečovacie zariadenie môžete kúpiť v súprave alebo si všetko zaobstarať samostatne. Potom sú tu také možnosti, ako napríklad odvlhčovače vzduchu, ktoré sa vkladajú do trezorov. Zabránia tvorbe plesní, korózii aj zápachu.