Hry na Xbox

Xbox Series

Xbox Series sú najnovšou štvrtou generáciou konzol z dielne spoločnosti Microsoft. Oproti predošlej generácii sa vyznačujú podporou realistického osvetlenia ray-tracing a úplne novým SSD diskom pre bleskurýchle načítanie, ale nechýba ani podpora spätnej kompatibility. Vybrať si môžete z dvoch modelov: Xbox Series X alebo Xbox Series S.

Xbox Series X

Xbox Series X alebo Xbox X je základnou konzolou tejto generácie, ktorá sa pýši rekordným výkonom až 12 TFLOPS a SSD diskom s kapacitou 1 TB. Takýto výkon umožňuje hráčom zažiť obľúbené hry pri 60 snímkach za sekundu aj v 4K rozlíšení. Microsoft Xbox Series X zaujme okrem iného aj Blu-Ray mechanikou a technológiou Dolby TrueHD s Atmos.

Xbox Series S (All-Digital)

Xbox Series S sa zameriava na menej náročných hráčov. Za nižšiu cenu ponúkne slabší výkon o 4 TFLOPS, menší SSD disk s kapacitou 512 GB a rozlíšenie QHD (1 440p) pri 60 snímkach za sekundu. Microsoft Xbox Series S zároveň neobsahuje mechaniku pre disky, vďaka čomu je však oveľa ľahší a kompaktnejší.

Chcete si o generácii Xbox Series prečítať viac? Navštívte náš článok plný detailov aj recenzií.

Xbox One

Konzoly Xbox One sú predošlou treťou generáciou. Konkrétne ide predovšetkým o upgradované modely Xbox One X a Xbox One S, ktoré boli na vtedajšiu dobu oceňované za ich pôsobivý výkon, veľké úložisko a revolučné služby. Dnes už nový Xbox One len tak nezaobstaráte, ale verní majitelia si stále môžu zaobstarať hry na Xbox One alebo príslušenstvo.

Hry pre konzoly Xbox

Pre nové aj staršie konzoly sa budú samozrejme hodiť aj poriadne Xbox hry. V našej ponuke nájdete hry všetkých možných žánrov, takže si každý nájde to pravé orechové práve pre seba. Medzi exkluzivitami potom objavíte legendárnu strieľačku Halo, adrenalínové pretekanie Forza alebo letecký simulátor Microsoft Flight Simulator.

Xbox hry si môžete zaobstarať vo fyzickej alebo digitálnej podobe, ktorú aktivujete online na Microsoft Xbox Store.

Príslušenstvo pre konzoly Xbox

Náruživí hráči si obľúbia aj Xbox príslušenstvo, ktoré otvorí úplne nové možnosti. Dodatočný herný ovládač sa bude hodiť v prípade návštevy alebo pre súrodencov, slúchadlá zaručia precízny zvuk a komunikáciu s ostatnými hráčmi a volanty posunú pretekárske hry na novú úroveň. Okrem toho si svoj Xbox môžete vylepšiť aj ďalším pevným diskom alebo držiakmi či nabíjačkami pre ovládače.

Microsoft Xbox predplatné

Okrem výkonných konzol Xbox si Microsoft pre hráčov pripravil aj dve lákavé platené služby.

Xbox Live Gold

Xbox Live Gold je prémiové predplatné pre hráčov, ktorí od hrania chcú ešte viac funkcií. Po aktivovaní získate prístup k online hraniu, exkluzívnym zľavám aj rýchlejší prístup k demo/beta verziám nových hier, a zároveň dostanete každý mesiac dve hry zadarmo. Xbox Live Gold si môžete predplatiť na 1, 3, 6 alebo 12 mesiacov.

Xbox Game Pass

Xbox Game Pass je unikátnym mesačným predplatným, s ktorým sa už nikdy nebudete nudiť. Každý mesiac získate neobmedzený prístup k viac ako 100 hrám všetkých možných žánrov. Rozšíreným predplatným je potom Xbox Game Pass Ultimate, ktoré zahŕňa aj Xbox Live Gold, prístup k hrám od firmy EA, ale predovšetkým umožní hrať na konzole Xbox, počítači aj telefónoch a vďaka Cloudu sa vám priebežne ukladajú dáta medzi všetkými platformami.