Videoprehrávače

Videoprehrávače a dôležité vlastnosti

Kvalitné videoprehrávače sa chvália predovšetkým skvelým obrazom a príkladnou konektivitou. To však nie je všetko. Pozrite sa, aké dôležité funkcie a vlastnosti by ste pri výbere prehrávača videa mali vziať do úvahy.

  • Kvalitný obraz a zvuk zaisťujú moderné technológie ako Dolby Atmos, Dolby Digital, HDR, alebo DivX.
  • Kompatibilita s rôznymi formátmi zaručuje, že si prehrávač filmov poradí so širokým spektrom multimédií.
  • Bohatá konektivita sa hodí, ak chcete k prehrávaču pripojiť USB disk, NAS alebo streamovať z mobilu.

Medzi ďalšie vychytávky, ktorými videoprehrávač môže disponovať, patrí podpora bezdrôtového pripojenia WiFi, Bluetooth, Widia a Miracast, ale tiež hlasového ovládania či 3D videa.

Čo prináša videoprehrávač DVD?

DVD prehrávače sa v odlišných podobách dodnes objavujú v takmer každej domácnosti. Tento obľúbený prehrávač filmov, hudobných klipov či fotografií prehrá digitálne disky CD, CD-R/RW, DVD, DVD-R/RW/R DL, DVD + R/RW/R DL a väčšinu používaných audio/video formátov.

Prenosné videoprehrávače DVD – nielen do auta

Prenosné DVD prehrávače sú kompaktné zariadenia s displejom, na ktorých si svoj obľúbený film pustíte v aute, v MHD, na internáte, skrátka všade, kde budete chcieť. Prenosný videoprehrávač má často vstavané reproduktory, 3,5 mm konektor pre pripojenie slúchadiel a dobíjací akumulátor s niekoľkohodinovou výdržou.

Videorekordér funguje ako bežný DVD videoprehrávač s funkciou nahrávania navyše.

Blu-ray videoprehrávače

Blu-ray prehrávače prinášajú podporu Ultra HD 4K rozlíšenia, a sú tak určené pre najnáročnejších divákov. Videoprehrávače Blu-ray spravidla ponúkajú tiež bezdrôtové pripojenie WiFi či Bluetooth, širokú konektivitu, HDR10+, WiDi/Miracast alebo Upscaling.

Chcete si užiť nefalšovaný trojrozmerný zážitok? Kúpte si 3D Blu-ray videoprehrávač.

Multimediálne centrá

Multimediálne centrá patria medzi výkonné a univerzálne zariadenia, ktoré prehrajú rôzne formáty videa aj zvuku. Ak hľadáte prehrávač videa 4K alebo šikovný multimediálny systém s operačným systémom, je multimediálne centrum jasná voľba. Navyše získate celý rad ďalších funkcií pre pohodlné prehrávanie, ako je WiDi, WiFi či DivX.