Predlžovacie káble

Na čo sa zamerať, ak hľadáte kvalitný predlžovací kábel

Predlžovací kábel je nepostrádateľnou pomôckou, ktorá našla uplatnenie v každodennom živote všetkých ľudí. Kábel na predlžovačku má mnoho podôb, a preto je dobré si v prvej fáze ujasniť niekoľko vecí.

Má predlžovačka dostatočné množstvo zásuviek?

Predlžovačka môže mať rôzny počet zdierok na zásuvkovej lište. Tie môžu byť navyše usporiadané do iného počtu stĺpcov. Je teda dôležité vybrať si aj ten správny tvar, ktorý je s množstvom zásuviek pevne spätý. Pokiaľ chcete predlžovačky nenápadne ukryť napríklad za skriňu, potom dbajte tiež na priestorové rozmery.

Aký tvar má mať vaša predlžovacia šnúra? Kocka s piatimi konektormi alebo postačí jediná zásuvka? Nebojte sa, portfólio skrýva široké spektrum modelov.

Je predlžovací kábel dosť dlhý?

Dĺžka určí, v akej maximálnej vzdialenosti môže zásuvka pre predlžovací kábel byť. Najmarkantnejší rozdiel nájdeme medzi vonkajšími a domácimi.

Predlžovací kábel na doma

Ak chcete zapojiť viac spotrebičov, pomôže vám klasická domáca predlžovačka – 5 m je často používaná dĺžka, ktorá vystačí na väčšinu bytových izieb. Ak však potrebujete skôr rozšíriť počet zásuviek, potom určite pomôže predlžovačka 1 m dlhá.

Vonkajší predlžovací kábel

Vonkajší predlžovací kábel na bubne je skvelý na prácu v teréne aj na záhradnú párty. Vonkajšie predlžovačky majú často tiež príchytky na zásuvky proti vlhkosti. Predlžovací kábel 50 m dlhý je jedným z najdlhších na trhu. Bubon je skladný a ľahko sa prenáša, kábel nikde neprekáža. Ak napríklad kosíte veľkú záhradu a potrebujete predlžovací kábel 25 m dlhý, tak si danú dĺžku z bubna jednoducho odviniete. Nájdete aj verzie bez navíjania.

Samonavíjacia predlžovačka na bubne vám ušetrí čas a námahu.

Aké ďalšie predlžovacie káble nájdete v ponuke?

Predlžovacie káble môžu okrem elektrickej energie prenášať aj signál rôznych zariadení alebo aktívne chrániť pripojené prístroje. Varianty bez vypínača sú trochu lacnejšie a zaberú menej miesta. Predlžovačky s vypínačom pomôžu zasa ušetriť peniaze za elektrinu.

  • Predlžovačka na slúchadlá vám umožní pripojiť slúchadlá k vzdialenejšiemu prístroju.
  • Predlžovačka s USB zvládne nabiť viac mobilných či menších zariadení.
  • HDMI predlžovací kábel oceníte, ak je váš kábel k monitoru alebo TV príliš krátky.
  • VGA predlžovačka sa dá využiť predovšetkým pri starších monitoroch.
  • Predlžovací kábel s prepäťovou ochranou zamedzí poškodeniu prístrojov pri nečakanom výboji.
  • Predlžovacie káble s prúdovým chráničom vyhodia poistku pri narušení izolácie drôtu, či pri dotyku človeka.