Pracovné stolné počítače

Kancelárske PC

Kancelárske počítače sú zamerané na prácu s kancelárskymi aplikáciami, ako je Word, Excel či Powerpoint. Zvládajú aj jednoduchšiu prácu s multimédiami, ako prehrávanie videa a úpravu fotografií. Nie sú ale vhodné na použitie profesionálnych programov, ako je CAD softvér, 3D modelovacie aplikácie a podobne.

Na bežnú kancelársku prácu vystačí aj kancelárske PC, na ktorom si napríklad prehráte film vo vysokom rozlíšení alebo zahráte jednoduchšie hry.

PC na strih videa

Počítače na strih videa majú k dispozícii výkonné viacjadrové procesory, ktoré sú pre strih videa najdôležitejším komponentom. Tie dopĺňajú dedikované grafické karty, ktoré zrýchľujú renderovanie videí a dostatok pamäte RAM. Dôležité sú aj veľkokapacitné pevné disky na uloženie videa vo vysokej kvalite.

Ak chcete na PC hrať hry, môžete si vybrať v sekcii herné PC. Väčšina zostáv má dostatočný výkon aj na príležitostný strih videa.

Pracovné stanice

Pracovné stanice sú konštruované pre náročné aplikácie a dlhodobú záťaž. Ich výkon ďaleko presahuje kancelárske počítače. Často sú vybavené serverovými procesormi Intel Xeon, výkonnými grafickými kartami a pamäťami RAM vo veľkosti aspoň 16 GB. To všetko zaručí plynulý chod a multitasking.

Medzi pracovnými počítačmi je aj množstvo zástupcov All In One PC, ktoré majú všetky komponenty zabudované do monitora. Vďaka tomu ušetria miesto na vašom pracovnom stole a majú nižšiu spotrebu elektrickej energie.