PlayStation hry

Hry na PS4 podľa žánru

Hry na PS4 je možné rozlíšiť podľa hneď niekoľkých parametrov. Tým najdôležitejším zo všetkých je však žánrové zameranie hry. Nižšie nájdete zoznam žánrov, ich špecifikácie a tiež najúspešnejších či najobľúbenejších herný zástupcov.

Akčné hry na PS4

Akčné hry na PS4 prinášajú desiatky hodín adrenalínom nabitej zábavy, ktorú si užijú príležitostní aj nároční hráči. Akčné hry PlayStation 4 sa obvykle vyznačujú rýchlou a dynamickou hrateľnosťou, efektnými súbojmi a prestrelkami, niekoľkými spôsobmi pohybu po hernom svete alebo prepracovanými hernými úrovňami.

Adventúry – príbehové PS4 hry plné úloh a hádaniek

PS4 hry radiace sa medzi adventúry spravidla stavajú hráča do úlohy hrdinu, ktorý má pred sebou zdanlivo nesplniteľnú úlohu zachrániť svet, vyslobodiť princeznú, skrátka poraziť zlo. Adventúry spája niekoľko spoločných znakov. Patria medzi ne bohatý príbeh, prieskum herného sveta, zbieranie predmetov, interakcia s NPC či plnenie vedľajších úloh.

Aké adventúry by vám nemali uniknúť?

Adventúry patria medzi veľmi obľúbené žánre ukrývajúce skutočné herné skvosty a úspešné herné série. Pozrite sa na najlepšie hry na PS4 tohto žánru, ktoré by ste si mali zahrať.

  • God of War je séria akčných adventúr chváliaca sa premysleným príbehom a zábavnou hrateľnosťou.
  • The Last of Us a The Last of Us 2 sú oceňované PS4 hry so srdcervúcim a nervy drásajúcim príbehom.
  • Séria Uncharted a hlavná postava Nathan Drake poteší predovšetkým hľadačov pokladov a záhad.
  • Grant Theft Auto je herná séria, ktorú netreba dlho predstavovať. Posledným dielom je GTA V.
  • Red Dead Redemption 2 je unikátna adventúra s príbehom zasadeným do doby kovbojov a banditov.

Hry na PS4 (ale aj ďalšie platformy) sú často kombináciou niekoľkých žánrov. Bežne sa tak stretnete s akčnou adventúrou, akčným RPG alebo napríklad pretekárskym simulátorom.

Strategické hry na PS4

Strategické hry na PS4 ako Prison Architect, Frostpunk, Tropico alebo Cities Skylines vyžadujú od hráčov prehľad, predstavivosť, rozvahu a chladnú hlavu. Medzi spoločné znaky patrí plná kontrola a dlhší herný čas.

RPG hry na PS4

RPG hry na PS4 (RPG – role-playing game, hra na hrdinov) sú rozsiahle herné tituly, často s otvoreným svetom plným nebezpečných dungeonov, nehrateľných postáv, romancí, pokladov a príšer. Hrateľná herná postava (hrdina či hrdinka) má spravidla niekoľko vylepšiteľných atribútov a herný príbeh niekoľko koncov.

Medzi obľúbené RPG hry na PlayStation 4 patria The Elder Scrolls V: Skyrim, Bloodborne, Horizon, Final Fantasy alebo česká herná lahôdka Kingdom Come: Deliverance.

Simulátory – farmárske hry na PS4

Simulátory patria medzi špecifické hry na PS4 určené spravidla pre užší okruh hráčov. Tento žáner špecifikuje predovšetkým dôraz na realistickosť, a hry ako Farming Simulator, The Sims 4 alebo napríklad Car Mechanic Simulator tak vyžadujú dostatok času a trpezlivosti na osvojenie komplexných herných mechaník.

Športové PS4 hry

Športové PS4 hry prinášajú na konzoly Sony PlayStation 4 emócie a napätie z najväčších svetových arén a štadiónov. Legendou žánru je futbalová FIFA, ktorá vás zabaví na stovky hodín. Ponuka však poteší aj milovníkov hokeja, baseballu, basketbalu, amerického futbalu, snowboardovania, tenisu alebo napríklad tanca.

Na svoje si prídu aj fanúšikovia pretekania

Pretekárske hry na PlayStation 4 reprezentuje séria Gran Turismo, Need for Speed alebo MotoGP. Medzi spoločné znaky patrí piskot pneumatík, hľadanie ideálnej stopy, extrémne rýchlosti a zbesilé tempo.

Nenašli ste konkrétny herný titul, ktorý hľadáte? Možno ho jednoducho nemožno zaradiť medzi klasické žánre. Pozrite sa do kategórie Hry na PS4 ostatných žánrov.

Hry na PS4 pre deti

Hry na PS4 pre deti, to sú zábavné herné tituly rôznych žánrov, ktoré sa nemusíte báť zaobstarať vašim deťom. V kategórii nájdete skvelé hry s drakom Spyrom, Sonicom či LEGO hrdinami, nechýbajú však ani pretekárske a športové hry, obľúbený Fortnite alebo tanečný Just Dance.

Hry na PS4 pre dvoch a viacerých hráčov

Hry na PS4 pre dvoch a viacerých hráčov sa chvália podporou lokálneho či online multiplayera. Sú tak skvelou voľbou, pokiaľ chcete merať sily s ostatnými hráčmi, alebo prejsť príbehom hry v kooperačnom režime.

Nemôžete sa dočkať novej hry na PS4? Stavte na predobjednávky

Predobjednávky sú určené pre oznámené hry na PS4, ktoré ešte nie sú k dispozícii. Výrobcovia a distribútori často k predobjednávkam pridajú aj nejaký ten bonus. Pokiaľ sa teda nemôžete dočkať nového ročníka FIFY alebo napríklad Diabla a chcete byť prvý v poradí, stavte na predobjednávky.

PS4 hry a virtuálna realita

Chcete si PS4 hry vyskúšať v pohlcujúcej virtuálnej realite? Vezmite si originálny PlayStation VR či iný podporovaný set pre konzolu PlayStation 4, odpracte všetky prekážky či drahé doplnky v blízkom okolí vášho televízora, o ktoré by ste mohli zakopnúť, a pustite sa do VR hier pre PS4.

V našej ponuke nájdete aj kredity pre online služby Sony

Ak chcete konzolu PS4 využiť na maximum, budete potrebovať členstvo PlayStation Plus umožňujúce okrem iného online hranie, alebo kredity do digitálneho obchodu PlayStation Store.