Ochranné fólie pre mobilné telefóny

Aké pre a proti má ochranná fólia na mobil?

Najväčšou výhodou je, že ochranná fólia na mobil dokonale splynie s displejom. Na druhú stranu je oproti tvrdenému sklu menej odolná. Okrem toho si pri jej aplikácii musíte dať pozor, aby vám v priestore medzi displejom a fóliou nevznikli vzduchové bubliny, ktoré negatívne ovplyvňujú dotykové ovládanie. Ochranná fólia na telefón tiež nekĺže tak dobre ako sklo.

  • Ochrana pred poškriabaním a nečistotami.
  • Vyrába sa na väčšinu mobilných telefónov.
  • Je lacnejším variantom ako tvrdené sklo.
  • Plne funkčné a prístupné ovládacie prvky.
  • Menej odolná forma ochrany oproti sklu.
  • Časom sa môže začať nevzhľadne odlepovať.
  • Tvrdené sklo má o niečo kĺzavejší povrch.

Ochranná fólia na mobil – ako vybrať?

Displej a sklenený chrbát niektorých telefónov patrí medzi najcitlivejšie časti zariadenia, preto je natoľko dôležité, aby vám nechýbalo tvrdené sklo alebo ochranná fólia na mobil. Zaobstarať si môžete ochranu displeja, zadnej časti prístroja, ale veľmi často v balení obdržíte obe, záleží na type vášho zariadenia. Pozrite sa, ktorá bude vhodná ochranná fólia na mobil pre jednotlivé značky zariadení.

Univerzálna fólia na telefón

Univerzálne modely patrí NANO ochranná fólia na telefón, ktorá je takmer neviditeľná a zakúpite ju v tekutom stave. Použiť ju je možné ako na prednú, tak na zadnú stranu zariadenia. Výhodou je podobná odolnosť, ako je to pri ochrannej fólii, ale nedochádza u nej k poškriabaniu. Prípravok naneste, rozotrite a nechajte zaschnúť najlepšie cez noc.

Hydrogélová ochranná fólia na mobil

Hydrogélová ochranná fólia na mobil patrí medzi najnovší typ ochranných fólií, ktorý ľahko priľne k obrazovkám vrátane ich zaoblenia. Na rozdiel od tvrdeného skla sa nemusíte obávať jej rozbitia, a to vďaka skvelým vlastnostiam silikónu. Väčšie nárazy navyše dokáže absorbovať a spôsobené deformácie sama do pár hodín zacelí.

Ako sa aplikuje ochranná fólia na mobil?

Nová ochranná fólia na mobil je v balení spolu s ďalšími doplnkami, medzi ktorými sú čistiace a alkoholové handričky alebo samolepky. Tými najprv zlikvidujte všetok prach a odtlačky z displeja, primerajte fóliu a lepte postupne zhora nadol. Použitie kreditnej karty pomôže odstrániť prípadné bubliny.