Nabíjačky

Pre koho je určená USB nabíjačka?

Úplne najväčšie zastúpenie má USB nabíjačka, respektíve kábel s USB konektorom na jednej strane a Micro USB, USB-C alebo Lightning, prípadne iným, na strane druhej. Býva súčasťou balenia pri kúpe nového zariadenia.

Nabíjačka na mobil sa vždy hodí

Nabíjačky na mobily patria zrejme k najvyužívanejším a nie je na škodu mať nejakú v zálohe. Nabíjačka sa zvyčajne skladá z adaptéra a kábla, a každý si tak môže zvoliť vlastnú kombináciu.

Potrebujete váš mobilný telefón nabiť čo najrýchlejšie? Kúpte si rýchlonabíjačku a majte mobil pripravený behom pár minút. Stačí vám na to telefón s technológiou rýchlonabíjania a špeciálny adaptér. V článku Prečo si zaobstarať rýchlonabíjačku? sa dozviete všetko potrebné.

Nabíjačka na tablet? Poradíme vám s výberom

Nabíjačky na tablet sa podobajú nabíjačkám na telefón, ale často sa líšia vyšším výkonom, na ktorý treba brať ohľad. Mobilné telefóny sú kompatibilné s nabíjačkami na tablety. Najskôr si však overte, či výkon adaptéra nie je vyšší ako maximálny odporúčaný nabíjací výkon telefónu.

Hľadáte USB alebo Lightning kábel k adaptéru pre váš telefón či tablet? Netreba hľadať ďalej, ponúkame ich v sekciách USB káble a Lightning káble.

Nabíjačka do auta zaistí energiu na cestách

Nabíjačky do auta majú mnoho podôb, najčastejšie sú využívané ako nabíjačky na mobil a na tablet, prípadne tiež na laptop. Takmer vždy sú napájané zo zapaľovania, ktoré môže v kombinácii so správnym adaptérom ponúknuť aj rýchlonabíjanie. To oceníte pri všetkých novších zariadeniach.

Bezdrôtové nabíjanie je pohodlné a elegantné nabíjanie budúcnosti. Nemusíte sa starať o žiadne káble a telefón pritom stačí priložiť na špeciálnu podložku. Viac sa o bezdrôtovom nabíjaní dozviete v článku Ako funguje bezdrôtové nabíjanie.

Nabíjačka na notebook – na čom záleží?

Adaptéry k notebookom sa hodia v prípade, že sa váš aktuálny stratil, vypovedal službu alebo keď ho potrebujete do kancelárie, zatiaľ čo druhý zostáva doma. Pri výbere zohľadnite napätie a vyberte správny konektor.

Nabíjačka na fotoaparáty a videokamery

Nabíjačky na fotoaparáty a nabíjačky na videokamery sú určené predovšetkým do siete a nabíjajú väčšinou iba jeden typ batérie, ktorá sa musí zo zariadenia vybrať. Preto je dôležité si nabíjačku vybrať podľa typu konkrétneho akumulátora.

Máte v pláne byť niekoľko dní mimo siete? V takom prípade pomôžu power banky.

Nabíjačka batérií šetrí peniaze

Nabíjačky na tužkové batérie pomáhajú šetriť nielen životné prostredie. Nabíjacie batérie možno používať opakovane, a výrazne tak ušetriť. Existujú jednoduché nabíjačky batérií pre niekoľko kúskov, ale aj veľké nabíjacie stanice hodiace sa do firiem.

Univerzálna nabíjačka pre všetky prípady

Univerzálna nabíjačka akumulátorov slúži pre prípady, kedy chcete nabíjať viac zariadení alebo si nie ste istí, ktorý konektor je ten správny. Taká akumulátorová nabíjačka máva v sade aj 10 rôznych konektorov.

Solárna nabíjačka je šetrná k životnému prostrediu

Solárne nabíjačky využívajú energiu slnečných lúčov, ktoré dokážu pretransformovať na elektrinu kedykoľvek, keď slnko aspoň trochu svieti.