Digitálne fotorámčeky

Aké parametre zohľadniť pri výbere digitálne fotorámčeka, fotobanka

Veľkosť uhlopriečky displeja digitálneho fotorámčeka

Digitálné fotorámčeky sú vyrábané v rôznych veľkostiach s uhlopriečkou od 7 až do 15 palcov, niektoré pri výbere vždy zohľadnite, kam rámček chcete umiestniť.

  • do 7 palcov (17 cm) – tieto fotorámčeky sú vhodné ako doplnok na nočný stolík alebo do kancelárie. Ich šírka dosahuje cca 20 cm.
  • nad 7 palcov (nad 17 cm) – sú vhodné na umiestnenie na stenu ako náhrada za klasický obraz a podobne. Sú rozmerovo väčšie a drahšie.

Veľkosť vnútornej pamäte

Väčšina fotorámčikov má slot na pamäťovú kartu a niektoré zvládnu tiež čítať dáta z USB pamätí (flashdisky, externý HDD). Väčšina fotorámikov disponuje vlastnou vnútornou úložnú pamäťou, ktorá môže mať veľkosť až 4 GB. Väčšinou je však menšia a nahráte do nej maximálne desiatky snímok.

Podporované formáty fotografií a videí

Každý fotorámčik podporuje množstvo formátov fotografií či videa, niektoré prehrajú dokonca aj zvuk. Najčastejšími formátmi sú MPEG (video), JPG (fotografie), MP3 (audio). Všeobecne platí, že čím viac funkcií rámček podporuje, tým je tiež drahší.

Napájanie digitálneho fotorámčeka

Niektoré modely majú aj záložný dobíjací akumulátor alebo umožňujú vloženie tužkových batérií, vďaka čomu môžu byť neustále v prevádzke a to aj vtedy, keď vypadne elektrický prúd. Všetky fotorámčeky sú najbežnejšie napájané pomocou sieťového adaptéra.

Ďalšie dôležité parametre a funkcie

  • rozlíšenie displeja rovnako ako všade inde, tak aj tu platí, že čím vyššie je rozlíšenie, tým kvalitnejší výsledný obraz môžeme očakávať.
  • automatické otáčanie fotografií na výšku odpadá nutnosť fotografie ručne otáčať v grafickom programe.
  • aktuálny čas a dátum umožňuje namiesto fotografií premietať aktuálny čas a dátum.